A pályázati formanyomtatványt és a nyilatkozatot nem lehet letölteni, de be lehet másolni bármelyik szövegszerkesztőbe és ott ki lehet tölteni.
A támogatási döntésről e-mailben értesítetjük a pályázókat, akár támogatott, akár elutasított a pályázata. Amely pályázó nem kap e-mail, kérnénk jelezze elérhetőségeink bármelyikén.
Régebben sem maguktól játszottak a gyerekek, hanem egymást utánozva tanulták a játékokat, és mivel senki nem szólt bele, hogy azok milyenek legyenek, együtt formálták, csiszolták őket. Az így kialakított népi játékok nem avulnak el; bármilyen korban és bármilyen körülmények között a gyerekek szórakozását szolgálják. Közben a játszók ügyesednek, okosodnak, és jól is érzik magukat! A nagyobbak sem mondtak búcsút a játéknak: ahogy ma a sportolók futballoznak, vízipólóznak vagy kézilabdáznak, úgy játszottak a felnőttek is.
Először saját rendezvényünk színesítéséhez kerestünk népi fajátékokat. A szinpadi programot nem követő gyereknek (ahogy később kiderült), felnőttnek kínálva szórakozási lehetőséget. Már első alkalommal nagy sikert arattak. Így más szervezők is felkértek, hogy vegyünk részt az Ők rendezvényén is. A 2009-es évben már több mint 60 rendezvényen voltunk jelen. Folyamatosan gyarapszik a játékhad is a kutató és renováló csapatunknak köszönhetően.
Jelenjegi játékaink:
FA KÖRHINTA - fából ácsolt, kézzel hajtott körhinta fa játékfigurákkal. A XIX.- századig élte virágkorát, de a huszadik században is megtalálható volt. ( helyigénye 4x4 m) LOVAGI TORNA egy nagyobb faló van vontatva egy kb. 4 m- es fix pályán. Miközben a lovon utazik ügyességi feladatokat kell végrehajtson. pl. dárdával le kell vegye a koszorút. Ezt a játékot bármilyen korosztályú élvezheti, egy éves kortól (lovaglási lehetőség a piciknek ), a felnőttek is ki szokták próbálni.
CSODASZARVAS -( Ősi eredetmondánk, Hunor és Magor, vagy Csodaszarvas, nyomán van elkészítve.) Falovon ülve „vágtában” kell eltalálni a csodaszarvas szívét szerszámíjjal, vagy csak egyszerűen nyílvesszővel
VADÁSZAT bábszínházhoz hasonló erdei tájban állatokat madarakat kell eltalálni rongylabdával, vagy puskával, amelyiket sikerül eldől
SÁRKÁNY – A mozgó lovon ülve a sárkány öt fejét kell eltalálni a rongylabdával, vagy dárdával,mielőtt elér az út végére, amelyiket sikerült az eltűnik. ÁGYÚVAL TÖRÖKÖT – fa ágyúból kilőtt rongylabdával kell eltalálni a törököt (1m-es rongybaba) KATICA VERSENY - 1,5x 1 m nagyságú színes táblán különböző méretű lyukak vannak, úgy kell irányítani a katica testében levő golyót, hogy ne essen bele a lyukba. Egymás mellett két pálya van, versenyzési lehetőséget is adva.
HORDÓ LOVAGLÁS – A hordó egy petrencés rúdra van téve, ezen kell megülni és egy kötél segítségével áthízni magad a rúd másik végére DIÓTÖRŐ - Egy csövön keresztül érkezik a dió a falapra, amire a megfelelő pillanatban kell ráütni, egyébként a dió tovább gurul. ( helyigénye 1 m2) HORDÓLOVAGLÁS - Petrencés rúdon, hordón ülve át kell húzza magát a rúd végére, egy kötél segítségével ( helyigénye 3x1 m)
KORONÁZÓ - kötelek segítségével kell a koronát ráhelyezni a trónon ülő fejére.( 3 ember játszik)( történelmi háttér: Szent István és a többi királyunk megkoronázása) MINI GÓLYALÁBAK - 5 db. különböző magasságú (az aprókáknak és a felnőtteknek is) TANDEMSÍK - Fa " sílécre" ketten, hárman állnak egyszerre lépve lehet haladni. CÉLBADOBÁS – egy fa karikába kell beletalálni a nyílvesszővel KARDOZÁS - egy fabábu kilyukasztott gyomrába kell beledöfni a kardot. Ketten játsszák, két oldalról próbálkoznak, az ügyesebb nyer. ÜTLEGELŐ - egy "hídon" egyensúlyozva kell harcolni, eltalálni az ellenfelet a bot két végére erősített puha szalmazsákkal, az győz, aki tovább fenn tud maradni a hídon. PATKÓDOBÁS - Egy vízszintesen fektetett rúdra kell úgy dobni a patkót, hogy meg is álljon. BABZSÁKREPTETÉS - a libikóka egyik felén kosarakban babzsákok vannak, a másik végére reáállva ezek felrepülné, ezt kell egy háló segítségével elkapni. CSIRKE POFOZÓ - palánkra akasztott csirkét kell fakanállal célbaütni. HORGÁSZAT A horgászboton egy karika van, ezt kell belefűzni egy függőlegesen felállított rúdra (könnyűnek tűnik? Nem az!!)
KARIKADOBÓ - fa karikákat kell rádobni a különböző távolságra elhelyezett rudakra (nehezítésként az ügyesebbek felállhatnak az imbolygó fagömbre ) BOHÓC KALAPÁCS - szeget kell beverni egy lyukas kalapáccsal LENGŐTEKE - egy fellógatott golyóval kell a fabábukat ledönteni ASZTALI LOGIKAI FAJÁTÉKOK - ördöglakatok, fakockák, készségfejlesztő játékok kb 20 db, úgy összeállítva, hogy kicsik, nagyok le tudják kötni magukat KÉZMŰVES JÁTSZÓHÁZ: "SÜTÖDE" - "Kenyérbába" készítés (a kenyér útja a kalásztól az asztalig) A gyerekekkel búzát törünk, ezt gyúrjuk tésztába, nyújtjuk, formázzuk, alakra vágjuk (boszi), magvakkal díszítjük, és végül megsütjük. JURTA - őseink lakhelye